Sandbach Striders

Brass Monkey Half Marathon

Runner Chip Time Gun Time
James Boon 02:13:24 02:15:14

Full results can be found here

Tatton 10K

Runner Chip Time Gun Time  
Tracey Hale 01:00:57 01:01:57 Personal Best

Full results can be found here

Whitley Bay parkrun

Runner Time
Francis Gilchrist 00:22:14

Full results can be found here

Congleton Parkrun

Runner Time  
Tony Taylor 00:19:04
Andy Thomas 00:20:29
Andy Bennett 00:21:50
Catherine Winders 00:25:40
Gaynor Beckett 00:26:37
Steven Fallows 00:26:47
Matthew Jones 00:28:37
Duncan Robertson 00:29:04
Tracey Hale 00:29:35 Personal Best
Gillian Fallows 00:29:36
Paul Nicholls 00:29:36
James Boon 00:29:37
Sue Dodson 00:30:48
Karen Wright 00:33:09
Martin Coleman 00:37:07

Full results can be found here

Stamford parkrun

Runner Time
Paul Barnett 00:22:17

Full results can be found here

Cheshire Cross Country Championships - Men

Runner Time
Darren Varley 00:50:48
Tony Taylor 00:52:46
Tom Mayell 00:54:24
Andy Thomas 00:54:32
Mick Hutchins 00:57:00
Gareth Evans 00:57:59
Kevern Roberts 01:10:40
John Morris 01:12:34

Full results can be found here

Congleton Parkrun

Runner Time
Kirsty Pearce 00:22:53
James Halling 00:23:11
Tim Woods 00:27:04
Sue Dodson 00:30:49
Andrew Ayres 00:31:17

Full results can be found here

Hanley Parkrun

Runner Time  
Martin Coleman 00:20:01
Rick Kelso-Davies 00:20:18
Paul Barnett 00:22:05
Heather Carter 00:22:21 1st Lady
Matthew Jones 00:27:05
Craig Edwards 00:27:33
Catherine Winders 00:28:13
James Boon 00:29:48
Tracey Hale 00:30:51
Martin Gunther 00:31:41
Karen Lovatt 00:35:59

Full results can be found here

Delamere Parkrun

Runner Time
Lisa Highfield 00:24:12

Full results can be found here

Tatton Yule Yomp

Runner Chip Time Gun Time
Tony Taylor 00:43:18 00:43:18
Julia Dunlop 01:20:48 01:23:13
Tracey Surridge 01:20:49 01:23:13
Praksha Swinnerton 01:24:02 01:24:36

Full results can be found here

Knowsley parkrun

Runner Time
Paul Barnett 00:22:38

Full results can be found here

Congleton Parkrun

Runner Time  
Tony Taylor 00:19:33 Overall 1st, Category Winner, 1st Man
Andy Bennett 00:21:53
Darren Varley 00:25:23
Gillian Fallows 00:27:01
Lynsey Astles 00:27:53
Mick Hutchins 00:27:56

Full results can be found here